Národní třída

  15

  Kdy: 09/12/,17:30
  Kde: Havířov
  Místo konání: Kino Centrum
  Kategorie: Kino

  Černá komedie s Hynkem Čermákem v hlavní roli

  Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Večer, když sídlištěm bloudí divoká zvířata, chodí se svými kumpány na jedno. Vandam se snaží udělat dojem na Lucku, která v sídlištní hospodě točí pivo. Často a rád se porve. Je znalec dějin a válek.

  Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný. A taky k tomu vychovává Psycha, mladého kluka, se kterým natírá střechy panelových domů. Kumpáni z hospody Vandamovi přezdívají „národní hrdina“. Prý dal tehdy v Listopadu na Národní třídě dějiny jednou ranou do pohybu. Film podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše kombinuje dramatický příběh s černým humorem.

  Hrají: Hynek Čermák, Kateřina Janečková, Jan Cina, Václav Neužil, Jiří Langmajer, Jiří Šoch, Martin Sobotka, Erika Stárková  •  Režie: Štěpán Altrichter  •  Scénář: Jaroslav Rudiš, Štěpán Altrichter

  Režie: Štěpán Altrichter
  Hrají: Hynek Čermák, Kateřina Janečková, Jan Cina, Václav Neužil
  Délka: 91 minut
  Žánr: Dramaod 15 let

  Vstupné: 100 Kč