Semifinále Líhně bude bez polské účasti!

89

Po uplynulém víkendu už je známá šestice semifinalistů letošního ročníku mezinárodní soutěže amatérských hudebníků Líheň. V polovině září proběhnou dva semifinálové koncerty, z nichž vzejde čtveřice finalistů a následně proběhne Velké finále v rámci Slezskoostravského Rockfestu.

„Ačkoliv jsme byli zvyklí na mezinárodní účast, budeme muset letos oželet v dalších bojích skupiny z Polska, které v posledních ročnících slavily úspěchy. Částečně je to dáno koronavirovými omezeními, částečně posunem termínů až do prázdninového času, určitě ale za to může také kvalita letošních kapel,“ popisuje stav soutěže její ředitel Marek Slonina z pořádající agentury Viking agency. Přesto bude mezinárodní punc soutěže zachován i letos, vždyť do semifinálových bojů zasáhnou hudebníci „z celého světa“.

„Hned z prvního čtvrtfinále postoupila do semifinálových například skupina složená z hudebníků z Česka, Ruska i Spojených států Mr. Moss a z druhého čtvrtfinále zase postoupili slovenští NighTeen SevenTies. Další čtyři postupová místa ale letos po dlouhých letech patří moravským kapelám! Z Frýdlantu nad Ostravicí do nich nastoupí parta Wolf Gang, Ostravu bude zastupovat Coincidence, za Valašské Meziříčí bude válčit Gorilpop a za Zlín kapela Září. Jsme moc zvědaví, které dvě kapely dostanou v semifinále černého Petra a bohužel nepostoupí až do finálového klání o hlavní ceny,“ vypočítává šestici úspěšných kapel Slonina. Účast ve Velkém finále by podle něj si za tu dlouhou pouť zasloužili všichni, ale v půlce září bohužel bude muset porota dvě kapely ještě z bojů vyloučit.

„Nyní nás čeká v soutěži krátká pauza a pak už tři závěrečné koncerty, dvě semifinále a Velké finále 26. září. Věříme, že si na ně fanoušci najdou cestu,“ dodává. Více informací o Líhni najdou fanoušci na FB profilu soutěže a webových stránkách. www.lihen.cz