Karvinští sportovci se mohou těšit na novinky

93

Pro karvinské amatérské i profesionální sportovce připravila městská sportovní společnost STaRS hned několik vylepšení na sportovištích, ale i v jejich zázemí. Nachystané jsou také investice do technologií, které běžný uživatel a návštěvník sportovních zařízení neuvidí, ale pro fungování sportovišť jsou nezbytné. „Je pro nás velmi důležité, aby technologie, které máme ve strojovnách na bazénech, tenisové hale i zimním stadionu fungovaly tak, jak mají,“ řekl ředitel společnosti STaRS Petr Dyszkiewicz.

Mezi investice, které potěší přímo samotné sportovce, patří například nákup nových posilovacích strojů. „Máme v plánu pořídit v nejbližší době dva obrovské stroje včetně vstupní rozšířené věže, která po 15 letech provozu dosluhuje. Také máme připravenou investici v podobě nové šatny, budeme pokračovat v rekonstrukcích šaten na zimním stadionu a opravovat budeme i ‚áčkovouʻ šatnu pro házenkáře,“ vyjmenoval ředitel.

Změna se dotkne i fotbalového hřiště Na Bažantnici v Karviné-Novém Městě. Tady přibude nová tribuna pro veřejnost a diváky. „My se společností STaRS spolupracujeme řadu let, postupnými krůčky se snažíme vylepšovat toto sportoviště pro komfort jak mladých hráčů, tak jejich rodičů. Jsme rádi, že tady další tribuna vyroste, protože je potřeba,“ řekl mluvčí MFK Karviná Adam Januszek.

Velkou změnou projde i Společenský klub STaRS na zimním stadionu. „Je to místnost, po které je již od její poslední rekonstrukce v roce 1999 velká poptávka. Slouží veřejnosti, pořádají se tady oslavy, školení, prodejní akce, funguje i jako zázemí hotelu, když tu máme třeba badmintonové turnaje,“ vysvětlil Dyszkiewicz. Nově bude mít zrekonstruovaný klub přímý přístup do sociálního zázemí. Celá oprava STaRS klubu by měla skončit do letošního března.

zdroj:karvina.cz