První závod a hned tři medaile

16
2. místo Petra Kúdelová, 3. místo Markéta Sobotíková, 5. místo Magdaléna Paseková

Prvním závodem pro krasobruslaře byl Nový Jičín, kde se jel pohárový závod. Orlovští krasobruslaři v kategorii juniorky získali hned dvě medaile. Petra Kúdelová 2. místo, Markéta Sobotíková 3. místo a Magdaléna Paseková obsadila po skvělé 4. příčce po krátkém programu celkově 5. místo.

Byl to první závod v sezóně, takový odrazový můstek do sezóny a nějaké chybičky se našly. V kategorii žáci, předvedl Lukáš Vágner hezký krátký program, po kterém byl ve vedení, ve volné jízdě se mu však nepodařila závěrečná pirueta a Lukáše odsunula na 2. příčku. Moc gratulujeme.

V nejmladších žačkách nás reprezentovala Nikola Swaczynová. Nastupovala s dosti velkou nervozitou, ale i přesto jízdu s malými nezdary zvládla a obsadila 21. místo.

V žačkách poprvé v poháru závodila Lucie Motyková. Krátký program předvedla velmi hezky a přesvědčila, že jsme neudělali chybu tím, že jsme jí po úspěšně zvládnutých testech zařadili do nejvyšší soutěže. Celkem po volné jízdě Lucka skončila na 29. místě.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci. Nyní se připravují i další závodníci na soutěž v Karviné a Brně. Následovat bude Hradec Králové, mezinárodní závod v Praze, Pardubice atd….

Monika Kramná

zdroj: mesto-orlová .cz