Oceláři vyhráli nad Libercem

45

HC Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 3:1, 1:1) Bílí Tygři Liberec

První třetina nabídla svižný hokej se spoustou šancí na obou stranách, o něco aktivnější byli domácí hráči s drakem na prsou. Slezané si vyprodukovali větší počet střeleckých příležitostí, využili ale až tu poslední, když Vladimír Dravecký zužitkoval přečíslení dvou proti jednomu. Oceláři nevyužili dvě přesilovky, Liberec jednu.

Druhá třetina je mnohem spokojenější pro domácí Oceláři. Liberci se sice povedlo ve třiadvacáté minutě srovnat krok díky Janu Ordošovi, Oceláři ale následně během třiceti vteřin přidali dvě trefy, když se prosadili Michal Kovařčík a Martin Adamský. V třicáté čtvrté minutě pak aktuální skóre svou druhou trefou v zápase stanovil Michal Kovařčík.

Třetí třetina byla velmi vyrovnaná. Bílí Tygři se prosadili přesně s koncem své početní výhody! Už se zdálo, že se Oceláři ubrání, pak si ale kotouč do své moci vzal MICHAL BULÍŘ, který se prokličkoval až před třineckého brankáře a po kličce do bekhendu překonal bezmocného Bartošáka. Oceláři odpověděli ve 52′ a ze zabezpečené obrany vyrazili do rychlého protiútoku a slaví pátou branku. Ondřej Kovařčík se svou střelou z levé strany kluziště sice neuspěl, Petersovi ale propadl kotouč na brankovou čáru, odkud kotouč do sítě dorazil PATRIK HREHORČÁK.

Úřadující mistři zvítězili 5:2 a potvrdili tak fantastickou domácí formu. Slezané ve WERK ARENĚ ještě neprohráli.

Branky
Domácí: Dravecký 19′, M. Kovařčík 26′, Adamský 27′, M. Kovařčík 34′, Hrehorčák 52′
Hosté: Ordoš 23′, Bulíř 46′
Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Tošenovjan