V hutnickém derby Třinec přetlačil Vítkovice

92

Kouč Třince Svatopluk Habanec se rozhodl nezměnit vítěznou sestavu a od první minuty dal příležitost hráčům, kteří nastoupili ve Vlašimi.

Jeho protějšek Jiří Balcárek do výchozí jedenáctky nasadil extřinecké trio Motyčka, Buchvaldek a Stříž.

Červenobílí vstoupili do derby nejlépe jak mohli – po faulu na Kubalu před šestnáctkou předvedl svou kopací techniku útočník Leonid Akulinin. Jeho tečovaný trestný kop zapadl za Květonovu tyč – 1:0.

O několik minut později do brankáře Adamušky narazil spoluhráč Gáč, gólmanovi míč vypadl z náruče. Pohotový Chvěja vyrovnat nestihl, Adamuška mu v tom na poslední chvíli zabránil.

Další akce udělala radost domácím příznivcům. Hlúpikův centr Omasta sklepl hlavou k nohám Filipa Kubaly, který zaznamenal již pátý zásah v sezoně – 2:0.

Ostravané se záhy vrátili do hry kontaktním gólem. Buchvaldek se probil po pravé straně a jeho přízemní centr na zadní tyč usměrnil do brány Michal Stříž – 2:1.

Od toho momentu byly nebezpečnějším mužstvem Vítkovice. Třinec podržel brankář Adamuška, který nejprve vyrazil na roh střelu Klusáka z úhlu a po centru Stříže chytil u tyče hlavičku Motyčky.

Chvíli poté měl vyrovnání na hlavě Matěj, jeho hlavička po rohovém kopu prolétla těsně nad břevnem domácí brány.

Ostravané lépe vstoupili i do druhého poločasu. Extřinecká dvojice se postarala o vyrovnání – Stříž potáhl rychlý protiútok a našel Lukáše Buchvaldka, který povedeným lobem pokořil Adamušku – 2:2.

Hned poté se o odpověď mohl postarat Hlúpik, jeho hlavičku po rychlé akci Omasty a následném centru brankář Květon vyrazil.

Se ztrátou dvoubrankového náskoku se třinečtí fotbalisté nesmířili. Po rohovém kopu se odvrácený míč dostal k Imrichu Bedecsovi a ten báječnou ránou do šibenice rozjásal domácí příznivce – 3:2.

Vítkovičtí přesto nemuseli odjíždět s prázdnou, protože po spolupráci Surzyna s Buchvaldkem zakončujícího Holiše fantastickým reflexivním zákrokem vychytal Adamuška.

Vítězství domácích mohl stvrdit střídající Tijani, jeho samostatný únik vyřešil skluzem brankář Květon.

Tři body tak v derby urvali domácí fotbalisté, kteří vyhráli už počtvrté za sebou a bodovali již v sedmém po sobě jdoucím zápase. Nyní je čeká reprezentační pauza a po ní duel na trávníku vedoucích Pardubic.

zdroj: fotbaltrinec