Bohumínská výzva médiím: Dopřejte už lidem klid!

26

Vážení zástupci médií,

rozhodli jsme se reagovat na mediální shon, který se v minulých dnech strhnul kolem tragického požáru v domě v Nerudově ulici v Bohumíně.

Respektujeme Váš nárok na informace a od prvopočátku jsme také se zástupci médií komunikovali snad i nad obvyklý rámec, aby novináři dostali včas relevantní údaje. Máme však za to, že situace se v posledních dnech a hodinách stává neakceptovatelnou, a vedení města Bohumína hodlá bránit své občany.

Žádáme tímto všechny zástupce veřejnoprávních i soukromých médií, aby konečně respektovali právo Bohumíňáků, postižených obrovskou tragédií, na jejich soukromí. Neustálé výpravy do místa neštěstí mají za následek, že ve městě se šíří negativní atmosféra. Lidé se potřebují se situací psychicky vyrovnat, a to s kamerami, fotoaparáty nebo diktafony za zády opravdu není možné.

Považujeme za projev absolutní neúcty k obětem i pozůstalým tragédie, že fotografové už dokonce vnikli přímo do postiženého bytu. Bez svolení města, tedy vlastníka domu, bez skrupulí. Lidé v domě a jeho okolí jsou nadále dnes a denně vystavováni nájezdům senzacechtivých žurnalistů.

Prosíme, dopřejte už Bohumíňákům klid!

Také my jsme se rozhodli omezit svá vystoupení v médiích. Vše podstatné bylo řečeno, hon za dalšími senzacemi už nehodláme podporovat. Výsledkem tlaku na obyvatele domu je nárůst žádostí o přidělení bytu v jiné lokalitě, kdy je hlavním důvodem neustálá přítomnost médií.

Město Bohumín se vždy chovalo k zástupcům médií férově a vstřícně. Nyní Vás žádáme, abyste stejně vystupovali i Vy vůči nám a našim občanům.

Bohumíňáci jsou silní, vždycky drželi spolu, ale teď jsou vystaveni obrovskému tlaku po hrozivé tragédii a potřebují vše vstřebat. Prosíme, umožněte jim to!

zdroj: mesto-bohumin.cz