Toxi tým zadržel dva cizince

105

Karvinsko – v příhraničním městě měli prodávat zakázanou “trávu”…

Pár měl drogu prodávat přímo v prodejně. V minulých dnech policisté TOXI TÝMU v Českém Těšíně v jedné prodejně zadrželi dvě osoby (58 a 46 let), občany Vietnamu.

Komisař proti muži (58) zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Žena (46) si vyslechla obvinění pro přečin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Odůvodnění obsahuje skutečnosti, že od počátku roku 2017 v prodejně prodali přesně nezjištěné množství marihuany Tuto drogu, u které vzniká nebezpečí chorobného návyku a nepříznivě ovlivňuje psychiku člověka, zákon řadí mezi omamné a psychotropní látky a jedy. Cizinci tímto „obchodováním“ získali finanční prospěch a jejich hlavními zákazníky byli převážně občané z Polska.

Obviněnému muži podle zákona hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let nebo propadnutí majetku. Cizinec byl v roce 2015 Okresním soudem v Karviné pravomocně odsouzen za stejný trestný čin k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do roku 2020. Obviněné ženě za prodej drogy hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.