Havířov ve svých školách přivítal prvňáčky

32

Nový školní rok začal 3. září také pro žáky havířovských škol. V letošním roce přivítali ve třiatřiceti prvních třídách celkem 655 prvňáčků. Pozdravit nové žáky havířovských škol přišli také vedoucí představitelé města.

Dvě první třídy s celkem 36 žáky otevřeli například na ZŠ Gorkého v centru Havířova. Prvňáčky zde přišla přivítat primátorka města Jana Feberová, kterou k radosti všech dětí doprovodil také maskot havířovských floristických slavností Floriánek.
“Novopečeným prvňáčkům přeji nové objevy a zážitky, obohacující zkušenosti a samozřejmě samé jedničky. Ve škole se děti nenaučí jen číst, psát a počítat, ale se svými vrstevníky navazují školní přátelství a kamarádství, která mnohdy trvají po celý život. Proto našim prvňáčkům přeji, aby si spolu rozuměli a vzájemně se k sobě chovali hezky. Na našich školách máme dobré učitele, kterým bych také ráda do nového roku popřála – hodné žáky a spolupracující rodiče,” uvedla primátorka Jana Feberová.
Pro každého prvňáčka město připravilo malý dárek.
Na dalších školách v Havířově pak prvňáčky vítali další členové vedení města, někteří havířovští radní, zastupitelé a členové školské komise.
zdroj:havirov-city.cz