Je MHD v Třinci opravdu zdarma?

46

V posledních týdnech jsme častěji dotazováni, jak je to s placením jízdného v městské hromadné dopravě v Třinci.

MHD mají v Třinci zdarma už několik let děti do 6 let, občané ve věku nad 70 let, zdravotně znevýhodnění s průkazem ZTP-P včetně jejich průvodce a zdarma je rovněž přeprava kočárku s dítětem.

Kromě bezplatné přepravy máme dále v Třinci také poloviční slevy pro děti a mladistvé do 15 a pro studenty ve věku 15-26 let a sleva je poskytována také seniorům od 65 do 70 let.

„Tato bezplatná přeprava včetně slev také něco stojí. Z městského rozpočtu jsme za poslední čtyři roky dopláceli dopravci za provozování městské hromadné dopravy zhruba 120 milionů korun. Kdyby byla MHD zdarma pro všechny, za čtyři roky bychom zaplatili dalších 80 milionů korun, což je celkem 200 milionů korun. Za tyto finanční prostředky by se daly opravit dvě školy nebo postavit tři parkovací domy, 12 kilometrů nových chodníků nebo vodovod pro 300 rodinných domů,“ připomněla primátorka Třince Věra Palkovská.

Kompletní informace o jízdném v MHD v Třinci se zájemci dovědí v dopravním infocentru v Třinci na tel. 597 606 068, případně na e-mailové adrese info-trinec@kodis.cz.

zdroj:trinecko.cz