Sportovní den s charitativním během splnil svůj účel

24

Nedělní odpoledne v areálu Loděnice přilákalo všechny, kteří se chtěli seznámit se sportovní nabídkou města a současně podpořit dobrou věc. Akci zhodnotil garant Sportovního dne náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń.

Jsem velmi rád, že se povedl náš záměr rozšířit charitativní běh o oslavu 100. výročí organizovaného sportu v Karviné. Důležité bylo, že se jednalo o aktivní oslavu, což při zapojení karvinských sportovců byla opravdu trefa do černého. Nabídka sportů na jednom místě byla opravdu pestrá, od zimních přes halové po vodní. Všechny zapojené spolky a kluby se nejen prezentovaly, ale také přímo předvedly své dovednosti všem přítomným. Díky tomu si děti i dospělí tyto aktivity mohli rovnou na místě vyzkoušet, a o to šlo především. Celé podzimní odpoledne se neslo v duchu hlavní myšlenky: „Udělej něco pro sebe a pomoz i potřebným“, tento ušlechtilý cíl pomohli naplnit všichni běžci, kteří uhradili registrační poplatek, ale také ti, kteří se přišli podívat a přispěli na transparentní účet. Vybralo se více jak 150 tisíc korun na herní prvky v zahradě mateřské školy Klíček, takže i handicapované děti si díky této akci užijí více pohybu.

Akce se povedla a že nebyla poslední svého druhu, vždyť potřebných skupin, které potřebují naši pomoc, tu máme dost. Jde jen o to spojit své síly a uspořádat například další charitativní běhy v různých kategoriích, které jsou populární a dokáží přitáhnout lidi. Podpora zdravého životního stylu je na místě, proto si mohli zájemci na místě nechat poradit se zdravou výživou nebo si nechat změřit BMI či krevní tlak.

Zdroj: karvina.cz