Tragédie při vyšetřování požáru

413
ilustrační foto

V noci z úterý na středu 6.11. před půlnocí jednotky hasičů zlikvidovali požár výrobní haly v tažířně drátu v Petrovicích u Karviné. Podle neoficiálních zdrojů měl poté na střechu vstoupit hasičský vyšetřovatel příčin požárů, na jednom z míst střechy se ale propadl do haly. Po pádu z výšky utpěl zranění, kterým i přes oživovací pokusy podlehl.

52letý Ladislav B. byl zkušeným vyšetřovatelem. Okolnosti smrtelného pracovního úrazu vyšetřuje policie a inspektorát bezpečnosti práce.

O život přišel zkušený profesionál, který téměř 30 let působil v hasičském záchranném sboru. Tato tragická událost nám opět připomíná, jak náročnou a pro společnost nesmírně důležitou práci hasiči mají. Skončil lidský příběh, který měl ještě pár desítek let pokračovat.

“Je to hluboká rána, která zasáhla mě, vedení našeho hasičského záchranného sboru i mnoho dalších kolegů a kolegyň. Zároveň chci na těchto několika řádcích vyjádřit hlubokou lítost všem pozůstalým i řadě dobrých kamarádů našeho kolegy, který byl pro náš sbor velkým přínosem. Tato ztráta bude obtížně nahraditelná” uvedl ředitel HZS MSK brig. gen. Vladimír Vlček.

“Je to rána pro hasičský záchranný sbor, ale hlavně pro všechny blízké tohoto muže. Jeho rodině a přátelům vyjadřuji hlubokou soustrast. Všem jeho kolegům i jemu samotnému pak opakuji poděkování za jejich práci, která chrání majetek a zachraňuje životy. Tentokrát jeden vyhasl, bohužel.” řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Hasiči v kraji drží smutek