Město Český Těšín povede poprvé v historii žena

130

Dnes byla zvolena starostkou Gabriela Hřebačková (Nestraníci). Místostarosty pak Tomáš Pavelek (ANO 2011) a Vít Slováček (KDU-ČSL). Město bude mít i nadále 9 členů rady.

Medailonky:

Mgr. Gabriela Hřebačková má 45 let, je českotěšínskou rodačkou. Původně pracovala jako zdravotní sestra na dětské JIP v nemocnici. Pak odjela získávat další zkušenosti do zahraničí, po návratu vystudovala dva obory na vysoké škole a nastoupila jako učitelka na základní školu. Do politiky odešla před čtyřmi roky jako zástupkyně ředitele ZŠ Pod Zvonek, kdy byla zvolena místostarostkou za hnutí Nestraníci.

Ing. Vít Slováček, 57 let, rodák z českotěšínské učitelské rodiny, báňský inženýr.Od roku 1998 je zastupitelem města Český Těšín za stranu KDU-ČSL. Dva volební období byl místostarostou, poté 12 let starostou města. Od roku 2004 zasedá rovněž v Zastupitelstvu Moravskoslezského kraje, ječlenem krajského výboru pro kulturu a památky a pro národnostní menšiny. Člen představenstva Regionální rady rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci.

Bc. Tomáš Pavelek, 47 let, narodil se v Havířově. V roce 1985 začal studovat střední školu v Českém Těšíně a zůstal tady dodnes. Celý svůj profesní život věnoval práci s dětmi a mládeží. Pracoval jako učitel, vedoucí školní družiny, naposledy pracoval jako vychovatel. V rámci vzdělání vystudoval Sociálně – právní akademii v Ostravě. Vysokoškolské vzdělání získal na Univerzitě Palackého v Olomouci. Do veřejného života se rozhodl vstoupit proto, aby prosadil a reprezentoval změnu.

Situace po volbách

V posledních komunálních volbách došlo k roztříštění sil v zastupitelstvu. Do 27členného orgánu samosprávy se dostalo všech devět kandidujících subjektů, což je rekordní množství. Nejvíce procentních hlasů získalo hnutí ANO 2011 – 22,26 procent, na druhém místě pak skončila KDU-ČSL s 18,16 procenty, Nestraníci získali 17,49 procent. Strana ODS – 8,41 procent, Česká pirátská strana – 7,59 procent, hnutí Nezávislí – 6,9 procent, SPD – 6,66 procent, ČSSD – 6,5 procent a KSČM – 6,02 procent.

zdroj: město Český Těšín