Na Karvinském moři se prezentoval projekt POHO 2030

21

Návštěvníci Karvinského moře měli v sobotu 22.09.2020 jedinečnou možnost seznámit se s krajským projektem POHO2030. Současně pro ně byla připravena exhibice závodníků na motorových surfech. Projekt POHO 2030 má za cíl kompletní transformaci pohornické krajiny. „Máme velké projekty typu transformace energetiky, dopravy atd., tak i využití potenciálu krajiny sportovní, kulturní volnočasové a podobně. Plány máme jak v souladu s územním plánem, tak i s představami města o využití toho prostoru. Naší snahou a úkolem je transformovat prostředí tak, aby se stalo investorsky a společensky atraktivní. Při příležitosti těchto akcí si vážíme spolupráce s městy, v tomto případě je to Karviná,“ řekl Jiří Staš, projektový manažer, Moravskoslezské Investice a Development. 

Karvinské moře je příkladem postupné přeměny pohornické krajiny na místo k relaxaci a odpočinku. „Pohornická krajina POHO 2030 má ve svém portfoliu několik míst v kraji. Karvinské moře je jeden z objektů zájmu, kříží i cyklotrasy a je to vhodné místo k odpočinku a rekreaci. Chceme na Karvinském moři rozšiřovat služby pro naše spoluobčany. Dnešní den je ukázkou toho, že Pohornická krajina chce ukázat, že i na takových místech se dá sportovat,“ řekl náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń (nestr. za ČSSD). Kromě ukázky nového vodního sportu, o kterou se postarali jezdci světového žebříčku jetsurfingu, zde svou činnost prezentovali také složky integrovaného záchranného systému – přítomni byli například vodní záchranáři nebo hasiči.

Postupná přeměna Karvinského moře sklidila u obyvatel velký ohlas, město bude v úpravách pro velký zájem pokračovat. „Budeme se snažit, abychom v příštím roce rozšířili pláž a prostranství kolem, aby se tady občané měli dobře,“ uzavřel náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń.

zdroj: karvina.cz