Nejsympatičtějším zvířecím mazlíkem je Sophia

42
Sophia

Fotosoutěž o nejsympatičtějšího třineckého zvířecího mazlíčka, kterou už potřetí vyhlásil odbor životního prostředí a zemědělství, zná své vítěze.

Z více než sedmdesáti přihlášených zvířátek, mezi nimiž nechyběli psi, kočky, morčata, králíčci, křečci, koně, ale i selátko, kozy či dokonce kráva Žofka nebo ježek Betka, zvítězila psí slečna Sophia následovaná dvěma morčaty Edou a Adélkou.

Nejvyšší počet hlasů získala v anketě fenka Sophia chovatelky Pavlíny Štafové, na druhém místě skončilo morče hladkosrsté Eda chovatelky Nikol Gorniakové a třetí příčka patří morčeti rozetovému jménem Adélka, které dělá doma radost osmiletému Sebastianu Kukuczkovi. Doplňme, že v první vítězné pětce se objevily ještě kočky Ennie a Zoui. V letošním ročníku byli odměněni také soutěžící, kteří přihlásili svého mazlíka do fotosoutěže mezi prvními. Jako první jsme obdrželi fotografii kočky Zoui od chovatelky Veroniky Kolenčíkové, druhá přišla fotografie králíčka Ouška od Barbory Kantor a třetí byl přihlášen kocourek Artík Alešem Kosem.

Vítězové fotosoutěže byli vyhlášeni symbolicky u příležitosti mezinárodního dne zvířat, který celosvětově připadá na 4. říjen. Jejich majitelé obdrželi z rukou náměstka primátorky Ivo Kalety hodnotné ceny v podobě dárkových balíčků nebo poukázek na krmivo či chovatelské potřeby. Kompletní výsledky ankety najdete na webových stránkách města zde: http://www.trinecko.cz/fotosoutez-mazlicci-2018/d-40574/p1=35222

zdroj:trinecko.cz