Nové nádražní prostory v Třinci se plní

28

Prostory nádražní budovy v Třinci se zaplňují. Do pravého křídla objektu se v minulých dnech přestěhovala Regionální rada Třinec a Hospodářská rozvojová agentura Třinecka (HRAT). Ve středu 12. září 2018 své kanceláře slavnostně otevřela za účasti vedení města Třince, představitelů Třineckých železáren, SŽDC, starostů okolních obcí a dalších významných hostů.

„Společnými silami se podařila dobrá věc hned dvakrát. Máme pěkné nádraží, které po mnoha letech usilovného přesvědčování a spolupráce České dráhy zrekonstruovaly a zaplatily z evropských peněz. Konečně má nevzhledná budova, která hyzdila vjezd do našeho města, důstojnou podobu. My jsme pak upravili přednádražní prostor. Druhá věc, ze které mám radost, je ta, že se daří zrekonstruovaný objekt plnit. Původní záměr Českých drah o obchůdcích a restauraci by v Třinci nefungoval, proto se na nás představitelé Českých drah a SŽDC obrátili s žádostí o spolupráci, jak tyto prostory smysluplně využít. Společně s Regionální radou, TŽ a agenturou HRAT nám podařilo najít řešení,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

Kanceláře jsou umístěny v pravé části budovy a vstupuje se do nich z přilehlé terasy. Regionální rada má své kanceláře v přízemí a agenturu HRAT najdete v prvním patře. Výhodou pro návštěvy a klienty obou institucí je umístění kanceláří, které jsou pohodlně dostupné různými dopravními prostředky.

Nové kanceláře dostaly symbolické pojmenování „Nová Ponorka“, které odkazuje na oblíbenou restauraci Ponorka nacházející se v minulosti v nádražní budově. V „Nové Ponorce“ se však na rozdíl od té původní ponoří zaměstnanci HRATu a Regionální rady do světa dotačních titulů, inovativních projektů a rozvoje regionu.

Regionální rada v rámci slavnostního otevření nových prostor rovněž ocenila starosty Víta Slováčka, Petera Staňa a Renatu Pavlinovou a primátorku Třince Věru Palkovskou za dlouhodobý přínos pro rozvoj a propagaci našeho regionu.

zdroj:trinecko.cz