On-line setkání dvojčat, virtuální beseda, bojovka i sáňkování, Bobeš jede dál

58

On-line setkání dvojčat, virtuální beseda, bojovka i sáňkování, Bobeš jede dál

NOVÝ BOHUMÍN – Projekty a besedy ve virtuálním prostoru, ale taky „bojovka“ venku na čerstvém vzduchu a za splněné úkoly odměna. Centrum rodiny Bobeš (ul. Nerudova) připravuje program pro děti a dospělé i v době, kdy muselo kvůli koronavirovým opatřením podstatnou část aktivit utlumit.

Bobeš se snaží vymýšlet a nabízet alternativní programy. Přednášky a semináře přenesl do online prostoru. „Díky tomu se můžou 4. února od 15 hodin na našich sítích setkat rodiny s dvojčátky. 9. února od 15 hodin se rodiče mohou poradit s odborníkem o těžkém tématu – smrt a jak o ní hovořit s dětmi. Další virtuální setkání se chystají,“ uvedl ředitelka Centra rodiny Bobeš Petra Kalichová.

Další aktivity pro rodiny přemístili do venkovního prostředí, jako rodinnou hru „Spolu venku“. Připravený seznam úkolů si rodina vyzvedne v Bobeši a poté již samostatně plní zadání. Odměna čeká na každou zúčastněnou rodinku. „Bojovka“ Spolu venku probíhá od 26. ledna do 5. února.

Rodinám také rádi zapůjčíme sáňkovací „talíře“, které je možné využít na nedalekém kopci v případě nadílky sněhu. Nadále je možnost zapůjčení deskových her, kopírování, či využití našeho „okénka“ pro zakoupení občerstvení při procházce,“ připomněla Kalichová a podotkla, že všechny aktivity jsou připravovány v souladu s platnými hygienickými opatřeními.

(rzp)


Sdílet na FacebookuPočet zhlédnutí: 121 Vytisknout VytisknoutZdroj zde