Děti z Paprsku se radují z nového hřiště

59

Od začátku října mohou děti ze stacionáře Paprsek a z Dětské skupiny Pampeliška dovádět na novém Oranžovém hřišti Paprsek.

Dobrá věc se povedla díky příspěvku od Nadace ČEZ ve výši 100 000 Kč, ale významnou měrou se na výsledku podíleli i lidé z Třince a okolí, kteří se zapojili do hlasování veřejnosti v projektu Nadace Globus Lepší svět a sportovali s aplikací EPP Pomáhej pohybem. Stacionář tak získal z nadací dohromady částku 230 000 Kč, která posloužila na vybudování atraktivního dětského hřiště s mnoha herními prvky, mezi nimiž nechybí oblíbená houpačka ve tvaru hnízda, malý lanový park, herní sestava a skluzavka. Celkové náklady na realizaci činily 249.000 Kč.

„Děkujeme všem, kteří se o výstavbu hřiště zasloužili. Herní plochu budou primárně využívat klienti našeho zařízení Paprsek, kterými jsou děti a mládež od 1 do 18 let se zdravotním postižením a děti z Dětské skupiny Pampeliška. Celkem hřiště poslouží až 50 dětem,“ dodal Kamil Raszka, ředitel příspěvkové organizace Centrum sociální pomoci Třinec.

„Mám vždycky velkou radost, když se v Třinci povede taková věc. Chtěla bych poděkovat ČEZu, s nímž dlouhodobě spolupracujeme na více projektech ve městě, sponzorům a všem lidem, kteří pro třinecký Paprsek hlasovali. Velký dík patří také samotnému stacionáři, že vytváří pro děti takové skvělé a kvalitní zázemí,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

zdroj: trinecko.cz