Pěstování konopí ve velkém na Třinecku

155

Usilovnou prací třinečtí kriminalisté odkryli skupinu šesti osob, která pěstovala a vyráběla drogu tzv. marihuanu. Tato měla nejméně od počátku roku 2017 do současnosti v několika rodinných domech, přilehlých hospodářských budovách a sklenících pěstovat rostliny konopí. Následně podezřelé osoby po sklizni tyto zpracovaly a většina z nich drogu dále distribuovala. U zadržených osob byly provedeny domovní prohlídky, prohlídky jiných prostor a pozemků, při kterých kriminalisté zajistili mimo jiné nejméně 5 kg sušiny marihuany, 60 vzrostlých rostlin, přes 150.000,- Kč v hotovosti a také osobní motorové vozidlo v hodnotě nejméně 300.000,- Kč. Vozidlo sloužilo jako prostředek k nákupu a vývozu drogy do zahraničí.

Podezřelé osoby jsou ve věku od 34 do 50 let (jeden z mužů je cizí státní příslušnosti), dosud nikdy netrestáni. V současné době probíhá vyšetřování na svobodě.

Podezřelí muži byli obviněni ze spáchání z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim po odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

zdroj: policie.cz