Tragická nehoda na Třinecku má tragické následky, hasiči museli vyprostit pět osob

35

Záchranáři spolu s ostatními základními složkami IZS zasahovali dnes, v neděli 11. listopadu brzy ráno, u tragické dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Operátoři ZZS přijali ve čtyři hodiny tísňové volání o střetu kamionu s dodávkou na silnici v Třinci – Neborech s tím, že obě vozidla skončila po nehodě mimo silnici v příkopu. Na pomoc okamžitě vyjely dva týmy zdravotnické záchranné služby (RLP a RZP) z třinecké základny. Do zásahu se v rámci noční mise zapojil také vrtulník LZS z Ostravy, který přistál asi sto metrů od místa události.

Bilance nehody je tragická: Zasahující záchranáři již nemohli pomoci čtyřem osobám, jež cestovaly v dodávkovém automobilu. Utrpěly poranění neslučitelná se životem, kterým podlehly bezprostředně po havárii a lékař ZZS u nich již pouze mohl konstatovat smrt. Jejich identitu ani věk záchranáři neznají.
Pátý účastník nehody, muž středního věku, zůstal zaklíněn pod vozidlem. Byl při vědomí, týmy ZZS mu podaly léky tlumící bolest a poté jej vyprostili hasiči. Prvotní vyšetření ukázalo poranění pánve a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění. Pacientovi byl zajištěn vstup do kostní dřeně i nitrožilní přístup, následně jej lékař uvedl do umělého spánku. Provedl intubaci a převedl jej na přístrojem řízené dýchání. Po zajištění pánevním pásem a uložení do vakuové matrace byl postižený letecky transportován na urgentní příjem FN Ostrava. V době předání se jeho stav jevil jako kritický.
Ošetřen byl také sedmatřicetiletý muž s poraněním horní končetiny. Jeho poranění nebylo život ohrožující. Záchranáři jej následně přepravili do třinecké nemocnice, a to na tamní chirurgickou ambulanci.

Aktualizováno:

Hasiči po příjezdu k dopravní nehodě zjistili, že došlo ke střetu kamionu a dodávky. Oba automobily skončily mimo komunikaci, dodávka se navíc převrátila na střechu. Uvnitř a také částečně pod ní zůstalo zaklíněno celkem pět osob.

Hasiči k jejich vyproštění nasadili nejen hydraulické nástroje, ale rovněž vysokotlaké pneumatické zvedací vaky. Zároveň zajišťovali oba vozy proti požáru a úniku provozních kapalin.

V péči zdravotníků nakonec skončili dva lidé – řidič kamionu a jedna těžce zraněná osoba z dodávky. U zbylých čtyř vyprošťovaných konstatoval přivolaný lékař smrt.

Pro vytažení dodávky na komunikaci byl přivolán speciál Bison z ostravské stanice HZS MSK v Zábřehu.

Hasiči po vyšetření nehody provedli částečný úklid vozovky od přepravovaného a vysypaného nákladu a pomohli s naložením dodávky na odtah. Vyproštění kamionu bude řešit soukromá firma.

zdroj: zzs