Ubytovna Kosmos definitivně ukončila provoz

102

Těžká technika čistí okolí objektu pro nová parkovací místa. Na řadu přišly první stavební práce. Vše běží podle plánu, po rekonstrukci tady budou bydlet senioři, možná bude část objektu vyhrazena i startovacím bytům pro mladé. „V současné době probíhá demolice objektů, pro které již nemáme využití. Časový plán firma řádně plní, harmonogram běží jak má. Po demolicích nastoupí společnost, která bude dělat samotnou rekonstrukci. K tomu však ještě potřebujeme dopracovat soutěž,“ vysvětlil aktuální dění kolem Kosmosu primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

I když se připravuje tento objekt na bydlení pro seniory, je pravděpodobné, že tady najdou byty i mladí lidé. „Budeme se o tom bavit v rámci zastupitelstva, jsem zastáncem toho, aby část objektu byla připravena jako startovací byty pro mladé,” upřesnil primátor. Byty v přízemí a prvním patře by měly být bezbariérové, nájemné bude cenově dostupné. Po obou stranách objektu se počítá i s vybudováním parkovacích míst.

Do rozhodnutí o přesném využití jednotlivých bytových jednotek nepřijímá magistrát žádosti o uzavření nájemních smluv v tomto objektu. O nových skutečnostech vás budeme informovat.

zdroj: karvina.cz