V Českém Těšíně vznikl projekt tzv. senior taxi

72

V pondělí začal v Českém Těšíně projekt tzv. senior taxi a dopravní kalendář se již plní. Oblastní spolek Českého červeného kříže eviduje první objednávky na tento pátek. Podle ředitele Oldřicha Gbelece se klienti již hlásí a také volají se spoustou dotazů.
Na příští týden jsou již také další objednávky a zájem stoupá. „Předpokládám, že po pátečním představení naší služby v Těšíně bude zájem obrovský. Průměrně jsou prozatím objednány tři jízdy denně,“ doplnil Gbelec.
Od 10. září mohou občané Českého Těšína od 70 let věku využívat zvýhodněné přepravy Senior dopravy Český Těšín, kterou zajistí Oblastní spolek Českého červeného kříže Karviná.
Služba je určena občanům města starším 70 let, kteří nevyužívají pobytové sociální služby. Využití specializované dopravy bude možné v pracovních dnech od 7 do 15 hodin v rámci katastrálního území města, a to včetně všech sedmi okrajových částí.
Senioři se však budou moci takto přepravovat pouze do určených cílových míst:
• Poskytovatelé zdravotních služeb na území města
• Úřad práce ČR – kontaktní pracoviště na území města
• Městský úřad Český Těšín – detašovaná pracoviště na území města
• Česká pošta – pobočky na území města.
Každá oprávněna osoba může využít zvýhodněnou specializovanou dopravu v rozsahu maximálně šest jízd měsíčně (jedna jízda = jeden směr). Cena jízdy činí 20 korun, přičemž doprovod seniora v počtu jedné osoby má dopravu zdarma. Platba probíhá na základě zakoupení permanentky u řidiče.