Výstava Každý svého zdraví strůjcem poučila i pobavila

28

Třinec byl jednou ze zastávek putovní výstavy „Každý svého zdraví strůjcem“, s níž se vydala napříč republikou Liga proti rakovině Praha, aby upozornila na důležitost a smysl prevence onkologických onemocnění.
V neděli 30. září a v pondělí 1. října vyrostly na náměstí Svobody žluté stany, v nichž byl pro návštěvníky připraven bohatý zajímavý program. V Labyrintu zdraví se mohli lidé na jednotlivých panelech seznámit s prevencí a diagnostikou nejčastějších druhů nádorů a své nově nabyté znalosti prověřit ve výherním kvízu.

Snahou výstavy je podle organizátorů oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny a upozornit na zvyšující se počty léčitelných případů, kdy každý jedinec může přispět k léčebnému úspěchu, když vyhledá včas lékaře s počátečními příznaky nemoci. Velkou snahou je přispět ke zlepšení informovanosti veřejnosti odlehčenou formou. Díky kombinaci lékařských textů s vtipnými kresbami známých ilustrátorů, s fotografiemi a glosami si tak mohly na své přijít všechny generace.

Součástí výstavy byly i interaktivní hrátky pro malé i velké a výstavu zpestřila také vystoupení malých talentů ze Základní umělecké školy Třinec či z Domu dětí a mládeže. Svou činnost na náměstí prezentoval mj. i třinecký Klub Marie, který už přes dvacet let podává pomocnou ruku ženám s nádorovým onemocněním prsu.

zdroj: trinecko.cz